КлієнтамСтратегіяЧому саме Туреччина?

05.08.2019

Туреччина – сонячна країна, що знаходиться на південному заході Азії і частково в Європі, між Чорним та Середземним морями. Крім того, береги країни омивають Егейське та Мармурове моря. Туреччина славиться своїми неймовірними пейзажами та гостинністю місцевих жителів, які ніколи не проти поспілкуватися прямо на вулиці, завжди приязно посміхаються та щедро пригощають іноземців.

Столиця країни – Анкара, проте Стамбул вже давно визнаний як культурний, промисловий та торговельний центр Євразії. Промисловість – один із ведучих секторів турецької економіки. Швидкозростаючий ринок, який має великий потенціал, висококваліфікована робоча сила, хороший інвестиційний клімат та розташування країни недалеко від сусідніх ринків – все це надзвичайно приваблює іноземні компанії.

Промисловість у Туреччині

Одним із ведучих секторів турецької економіки є текстильна промисловість. Туреччина продає текстильні вироби власного виробництва таким країнам як Росія, Польща, Італія, Німеччина, США, Великобританія, Румунія, Єгипет, Болгарія та Іран. В основному експортуються синтетичні та бавовняні тканини, нитки та пряжа, шерсть. Туреччина є ведучим виробником шерстяної пряжі у світі, а також третім по величині постачальником мохеру. Основні центри концентрації текстильних виробництв – Стамбул, Бурса, Текірдаг та Баликесір. 

Швейна промисловість у країні також процвітає – Туреччина є другим по величині експортером готового одягу у країни Євросоюзу. Найбільшими покупцями турецького одягу є США, Німеччина, Нідерланди, Великобританія, Франція. Серед товарних груп найбільше виділяються в’язані футболки та майки, ткані та в’язані костюми, сукні, спідниці та шорти, в’язані светри, пуловери, жакети, колготи та панчохи, ткані блузки та сорочки. Центром торгівлі одягом у Туреччині є місто Стамбул. 

Важливим сектором легкої промисловості країни є також вичинка шкур та виготовлення шкіряного взуття та аксесуарів. На шкіряних виробах в основному спеціалізуються Стамбул, Ізмір, Бурса та Анкара. Такі країни як Росія, Великобританія, Німеччина, Франція, Нідерланди, Болгарія, Ізраїль, Греція, Саудівська Аравія, Румунія та Ірак регулярно закуповують шкіряне взуття у Туреччині. 

У останні роки швидко росте хімічний сектор промисловості. Найбільш популярними для експорту товарами є мило, миючі засоби, парфумерія, фарби та лаки, фармацевтичні препарати, пластмаси,  пестициди, хімічні волокна, косметика, гумові вироби. Головними ринками збуту турецької хімічної продукції є Україна, США, Німеччина, Італія, Росія, Китай, Іран, Азербайджан, Лівія, Іспанія, Великобританія, Франція, Єгипет, Ірак, Румунія, Болгарія, Грузія, Казахстан.

Цінною складовою турецької промисловості є будівничий сектор та виробництво будматеріалів. Велике значення має виготовлення цементу, цегли, бетону, шиферу, черепиці, панельних секцій, вогнетривких та оздоблювальних матеріалів. Туреччина займає перше місце в Європі та четверте місце у світі по виробництву цементу, а також перше місце у світі по експорту. В основному турецький цемент купують Ірак, Сирія, Лівія, Єгипет, Італія, Алжир, Ізраїль, Росія, Нігерія, Кіпр. 

Швидко розвивається керамічна та скляна промисловість. Туреччина експортує велику кількість листового скла, склотари, скляного посуду та скловолокна у такі країни як Німеччина, Франція, Італія, Румунія, Єгипет, Болгарія, Ірак, Іран, Сирія та Азербайджан. Керамічний сектор опирається на місцеві запаси польового шпату, глини, каоліну та кварцу. Зараз у країні нараховується більше 50 великих виробників керамічної продукції. Туреччина знаходиться на третьому місці найбільших європейських виробників керамічної плитки і на другому серед виробників керамічної сантехніки в Європі. Основними ринками збуту є Німеччина, Італія, Франція, Канада, Великобританія та Ізраїль. Центром виготовлення традиційної кераміки та фарфору є Кютах’я. 

Туреччина є одним із найбільших виробників сталі, а також чугуна, алюмінію та труб. Основними внутрішніми споживачами турецької сталевої промисловості є будівничий сектор, виробники автомобілів, побутової техніки, упаковки та тари. Країна також має декілька заводів з виробництва електролітичної міді та інших мідних виробів, таких як дроти, профілі, фольга. Особливе значення мають ливарний та металообробний підсектори, в більшій мірі орієнтовані на автомобільну промисловість, нафтохімічний та будівничий сектори, виробників побутової техніки. Головними ринками збуту є Німеччина, Росія, Італія, Франція та Великобританія. Туреччина займає друге місце у світі з виготовлення золотих ювелірних виробів та п’ яте зі споживання золота. 

Також в країні добувають різні види сировини: буре та кам’яне вугілля, нафта, руда, сіль, бор, золото, пемза, срібло, мармур, граніт тощо. Станом на 2010 рік Туреччина володіла 2,5 відсотками світових запасів промислових корисних копалин. Головними ринками збуту є Китай, США, Італія, Індія, Великобританія. 

Дізнайтеся, де зараз знаходиться Ваш вантаж

https://mars-express.com.ua/wp-content/uploads/2019/06/Mars_logo-02-w-320x164.png

Якість. Швидкість. Професіоналізм.

https://mars-express.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/about-us-footer-2.png

Телефонуй

+38 (098) 545-0504

+38 (098) 545-0508

Viber
Viber
WhatsApp

і отримай консультацію

Mars Express Logistics © 2011-2021