При укладенні кожної угоди купівлі-продажу товарів, які потребують транспортування, продавець та покупець повинні дійти згоди стосовно умов доставки, оформлення документів, упаковки, фінансування, а також про несення витрат та ризиків у страхуванні. Заради простоти укладання такої угоди партери використовують готові комерційні умови, у яких врегульовані деталі, які є обов’язковими для обох сторін.
Якщо доставка товару передбачається способ перевезення по землі, то найчастіше використовуються у таких випадках Incoterms EXW, FCA, CPT, CIP, DAT, DAP, DDP. Правила Incoterms приймаються урядами та юридичними органами у всьому світі для інтерпретації найпоширеніших термінів у міжнародній торгівлі. Вони призначені для зменшення або усунення спірних питань, що виникають внаслідок різного трактування правил у різних країнах. Тому вони регулярно включаються до договорів про купівлю/продаж у цілому світі.
При умовах EXW весь ризик після виготовлення товару передається від продавця покупцю прямо зі складу. В такому випадку, в страхуванні зацікавлена лише остання сторона, адже продавець позбувається відповідальності за вантаж.
За FCA продавець не оплачує доставку товару покупцю, проте доставляє вантаж перевізнику та проводить митне оформлення експорту.
При CPT відправник оплачує та організовує доставку товару до вказаного місця призначення, після цього ризик переходить до адресата.
CIP схоже на CPT, але продавець зобов’язаний також оплатити страхування вантажу.
DAT – відправник несе відповідальність за товар аж до моменту доставки до терміналу в пункті призначення.
При DAP продавець зобов’язаний доставити вантаж до місця вивантаження, а за умовами DDP бере повну відповідальність за весь процес доставки включно з митним оформленням імпорту (ці умови не використовуються в Україні, адже нерезидент не може сплатити мито в іншій країні).