ГоловнаДля перевізниківTIR Сarnet

Інформацію про книжку МДП, або TIR Сarnet

Що таке “TIR” і навіщо це потрібно?

TIR являє собою унікальну транзитну систему, яка дозволяє перевезення товару із країни відправлення у країну призначення під митними печатками і пломбами та діє на основі Митної конвенції про міжнародні перевезення із застосуванням книжки МДП. Ця книжка, яка також має назву TIR Carnet, є елементом складного механізму, який регулює міжнародні автомобільні перевезення та страхує пов’язані з ними ризики. 

Як виглядає TIR Carnet?

Книжка МДП це блокнот, який складається з обкладинки, вантажного маніфесту, парних білих та зелених відривних аркушів з корінцями, протокола та заднього боку обкладинки з відривною частиною. TIR Carnet має унікальний номер, який складається із двох букв латинського алфавіту та семи цифр. Дата закінчення дії книжки позначається штампом на обкладинці і означає неможливість відкрити TIR за цим документом і почати перевезення по МДП.

Яку інформацію надає книжка МДП?

У блокноті міститься вся основна інформація щодо міжнародного перевезення вантажу: країни відправлення та призначення, митниці, черговість їх проходжень, дані вантажу, кількість вантажних місць, список документів, реєстраційний номер транспортного засобу, номери митних відміток. Книжку МДП можна заповнити самостійно використовуючі інструкції, або доручити цю справу експедиторам по митниці. Всі виправлення у даному документі повинні бути завірені митною печаткою, в іншому випадку, TIR недійсний.

Як працює документ?

При проходженні митниць із блокнота вириваються аркуші, водію залишаються корінці, заповнені працівником митної служби. Оскільки листи парні, білі та зелені, то якщо виривається один лист – TIR відкритий, а якщо обидва відірвані – закритий. Відірваний один аркуш означає стати під національний митний контроль, почати процедуру МДП, тоді як другий – завершити процедуру. На сайті www.cutewise.org можна перевірити статус дії TIR Carnet.

Використання TIR Carnet в перевезенні збірного вантажу

TIR Carnet в процесі перевезення використовується в якості транзитного документу з місця замитнення до кордону з Україною. Тим ми прискорюємо час на оформлення вантажів на кордонах Туреччина – Болгарія (TR-BGR), Болгарія – Румунія (BGR-RO), Румунія-Україна (RO-UA). На кордоні процедуру МДП завершується та авто прямує на місце розмитнення та розвантаження по CMR згідно конвенції КДПГ.

Дізнайтеся, де зараз знаходиться Ваш вантаж

https://mars-express.com.ua/wp-content/uploads/2019/06/Mars_logo-02-w-320x164.png

Якість. Швидкість. Професіоналізм.

https://mars-express.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/about-us-footer-2.png

Телефонуй

+38 (098) 545-0504

+38 (098) 545-0508

Viber
Viber
WhatsApp

і отримай консультацію

Mars Express Logistics © 2011-2021